Ana Ivanović: Bila sam previše nervozna

NJUJORK, 5. septembra 2010. (Beta-AP) - Teniserka Srbije Ana Ivanović izjavila je da je bila previše nervozna u meču koji je izgubila od Belgijenke Kim Klajsters, u osmini finala Otvorenog prvenstva SAD.

Ivanovićeva je izgubila od Belgijanke, koja brani titulu, sa 2:6 i 1:6, za samo 58 minuta.

"Ponovo sam bila na velikoj sceni. Mnogo emocija se vratilo i osetila sam se malo sporom i malo van svega toga", rekla je Ivanovićeva.

U drugom setu Klajstersova je povela sa 4:1. U narednom gemu bilo je sedam izjadnačenja, ali je gem pripao Belgijanki posle duple servis greške Ivanovićeve.

Teniserka Srbije bila je na 65. mesto WTA liste posle niza povreda u prošlim sezonama, ali se vratila među 40 najboljih igračica i trudi se da još popravi svoj plasman.

Igrala je odlično na Otvorenom prvenstvu SAD, stigla do osmine finala, međutim, nije mogla da pobedi aktuelnu šampionku.

"Igrala je sa mnogo više samopouzdanja. Na početku meča je igrala zaista dobar tenis", rekla je Kim Klajsters.

Belgijanka je bila najbolja na Otvorenom prvenstvu SAD i 2005, a onda je napravila pauzu od dve godine, udala se i rodila bebu. Kada se ponovo vratila na teren, opet je osvojila ovaj turnir 2009.

"Dolazim ovde kao aktuelni šampion i to je novo iskustvo, nešto što me održava svežom", rekla je Klajstersova.