Inter i Juventus podelili bodove

BEOGRAD, 3. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera i Juventusa odigrali su u Milanu bez golova u derbi utakmici šestog kola italijanskog prvenstva.

Navijači u 156. prvenstvenom "Derbiju Italije" nisu imali prilike da vide mnogo šansi, niti atraktivnu igru.

Najzanimljiviji detalj u prvom poluvremenu dogodio se u 30. minutu, kada je Miloš Krasić prošao sa desne strane i asistirao Vinćencu Jakinti koji je postigao gol za Juventus, ali ga je sudija opravdano poništio zbog ofsajda.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Inter u 77. minutu, kada je Esteban Kambijasom dugom loptom proigrao Dijega Milita, a argentinski internacionalac je sa šest metara šutirao malo pored stative.

Dejan Stanković odigrao je veoma dobro celu utakmicu za Inter, kao i Krasić u dresu Juventusa.

Fudbaleri Lacija ostali su sami na vodećoj poziciji na tabeli italijanskog prvenstva, pošto su u Rimu savladali Brešu sa 1:0 u utakmici šestog kola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Stefano Mauri u 45. minutu, a gosti su od 74. minuta igrali bez isključenog Alesandra Dijamantija.

Ekipa Fiorentine doživela je novi, treći prvenstveni poraz, a ovaj put u Firenci je slavio Palermo sa 2:1.

Gosti su poveli preko Josipa Iličića u 20. minutu, a na 2:0 povisio je Havijer Pastore u 37. minutu. Fiorentina je smanjila zaostatak u 58. minutu golom Đilardina, a domaćin je u 64. minutu mogao da izjednači, ali Adem Ljajić nije iskoristio penal.

Fiorentina je od 75. minuta igrala bez Rikarda Montoliva, koji je dobio crveni karton.

Sudbinu sličnu Fiorentininoj danas je doživela i Roma, koja je izgubila od domaćeg Napolija sa 2:0. Domaćin je poveo preko Mareka Hamšika u 72. minutu, a konačan rezultat auto-golom postavio je Brazilac Žuan osam minuta pre kraja utakmice.

U ostalim mečevima šestog kola, fudbaleri Lečea pobedili su Kataniju sa 1:0, Đenova je savladala Bari sa 2:1, a Bolonja i Sampdorija remizirali su 1:1.