Partizan pobedio, Smederevo i Rad nerešeno

BEOGRAD, 7. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u nedelju u gostima BSK sa 3:0, dok je Rad odigrao 0:0 u gostima sa Smederevom, tako da se raspored na tabeli posle 11 kola nije menjao nakon prvih mečeva Super lige.

Utakmica u Smederevu bila je prekinuta na nekoliko minuta zato što su gostujući navijači pevali pogrdnu pesmu protiv predsednika Srbije Borisa Tadića.

Partizan je sada prvi sa 28 bodova, sledi Crvena zvezda sa 25, Rad sa 24 i Vojvodina sa 22 boda. Smederevo je ostalo na 10. mestu sa 13 bodova.

Rad u sledećem kolu dočekuje Zvezdu i taj meč odlučiće o drugom mestu. Vojvodina dočekuje petoplasirani Spartak, a Partizan Javor.

Branilac titule odigrao je slabu utakmicu sa BSK-om, iako su golovi Marka Šćepovića u 10, Radosava Petrovića u 87. i Almamija Moreire u 90. minutu donekle popravili utisak.

Posle vodećeg gola crno-belih, BSK je krenuo da napada i imao inicijativu. Do kraja poluvremena ekipa iz Borče imala je dve izgledne prilike, ali nije uspela da ih iskoristi.

Partizan je u drugom poluvremenu "oterao" domaćina od gola i prebacio igru na njegovu polovinu, ali nije uspeo ništa da uradi. Utakmica je praktično bila bez igre u drugom poluvremenu, sve do poslednja tri minuta, kada je sa dva gola osigurao pobedu.

Rivali u Smederevu odigrali su dobru utakmicu, u kojoj je domaćin bio nešto bolji u prvom, a gost u drugom poluvremenu. Rad je imao tri velike prilike, a Smederevo dve.

Meč je pred kraj prekinut na nekoliko minuta. Igrači su se osvežavali na terenu, a delegat meča konsultovao se sa sudijama. Niko nije znao zašto je sudija uzeo tajm-aut sve dok spiker na stadionu nije zamolio da se prekine "uvredljivo skandiranje".

Gostujući navijači vratili su se bodrenju svog tima, a utakmica je nastavljena.

Navijači Rada nešto pre toga pevali su "spasi Srbiju i ubij se, Borise", kao i nedavno na utakmici protiv Spartaka.

Tada se u javnosti pojavila informacija da je Zajednica prvoligaša zamolila upravu kluba "da smiri navijače", a fudbalske vlasti negirale su da su pretile Radu.