Atletiko Madrid pobedio Osaunu

BEOGRAD, 13. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Atletika pobedili su u Madridu ekipu Osasune sa 3:0, u utakmici 11. kola prvenstva Španije i, barem do nedelje uveče, zauzeli peto mesto na tabeli.

"Jorgandžije" su povele u 26. minutu pogotkom Dijega Forlana, a na 2:0 povisio je Sergio Aguero u 41. minutu.

U 60. minutu gosti su ostali bez isključenog Naća Monreala, a deset minuta kasnije konačan rezultat, svojim drugim golom na utakmici, postavio je Forlan u 70. minutu.

Srpski internacionalac i član Osasune Dejan Lekić ušao je u igru u 69. minutu.

Atletiko sada ima 17 bodova, koliko ima i šestoplasirana Valensija koja sutra igra protiv Hetafea.

Ekipa Atletik Bilbaoa, u prvoj večerašnjoj utakmici, savladala je na svom terenu Almeriju sa 1:0. Strelac pobedonosnog gola bio je Fernando Ljorente u 10. minutu.