Ibrahimović presudio Interu

BEOGRAD, 14. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su velikog gradskog rivala Inter sa 1:0 i u 12. kolu italijanskog prvenstva sačuvali lidersku poziciju na tabeli Serije A.

Pobednički gol postignut je već u petom minutu kada je Zlatan Ibrahimović realizirao penal, dosuđen pošto ga je Marko Materaci prethodno oborio u kaznenom prostoru Intera.

Ibrahimović se nije mnogo radovao golu koji je dao bivšem klubu, svom šestom u dresu Interovog večitog rivala. Samo je podigao ruke u vazduh, a kasnije aplaudirao navijačima Milana.

Interu nije pomoglo ni isključenje Ignasija Abatea zbog kojeg je Milan poslednjih pola sata imao igrača manje na terenu. Abate je isključen zbog fizičkog sukoba sa Goranom Pandevim dok je lopta bila daleko od njih.

Kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković igrao je celu utakmicu za Inter na čijoj je klupi u "večnom derbiju" debitovao trener Rafael Benites.

Milan je, uprkos velikoj inicijativi Intera u finišu meča, uspeo da sačuva vođstvo i vrati se na čelo tabele na kome ga je ranije danas smenio Lacio posle pobede od 2:0 nad Napolijem.

Golove za rimski klub postigli su Mauro Zarate u 15. u i Serđo Flokari u 61. minutu.

Lacio je tako prekinuo niz od dva poraza i sada je drugi sa 25 bodova. Milan ima bod više.

Udineze je deklasirao Leče sa 4:0 uz het trik Antonija Di Natalea već u prvom poluvremenu. Četvrti gol za Udineze postigao je Antonio Floro Flores.

Trostruki strelac bio je i Havijer Pastore, koji je predvodio Palermo do pobede nad Katanijom od 3:1 u derbiju Sicilije.

Parma je pogotkom Andree Kandreva savladala poslednjeplasirani Bari sa 1:0, dok su Sampdorija i Kjevo su u Đenovi igrali bez golova.

Fiorentina je sinoć savladala Čezenu sa 1:0, dok su Juventus i Rima u igrali nerešeno 1:1.