Pobede Partizana i Vojvodine

BEOGRAD, 20. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana savladali su na Banovom Brdu domaći Čukarički sa 4:2 i šestom pobedom uzastopce učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli Super lige Srbije.

Pobedu u današnjim mečevima 13. kola ostvarili su i Vojvodna u malom pokrajinskom derbiju sa Indjijom 2:0 i Metalac, koji je u meču punom preokreta savladao Slobodu Sevojno sa 3:2 i osvojio važne bodove u borbi za ostanak u Super ligi.

BSK i OFK Beograd su na Karaburmi igrali nerešeno 1:1, a pobednika, pa ni golova, nije bilo na utakmicama Javor - Hajduk i Smederevo - Spartak.

Drugoplasirana Crvena zvezda sutra će dočekati Borac iz Čačka, dok će Rad gostovati kod Jagodine.

Četvrtoplasirani Rad, koji ima 24 boda, tada će morati da pobedi kako bi zadržao priključak za vodećim timovima u Srbiji.

Zvezda će taj imperativ imati zato što ju je Vojvodina zbog bolje gol razlike već pretekla na drugom mestu sa 28 bodova, dok joj je Partizan pobegao za celih šest.

Pobedu na Banovom Brdu Partizan je obezbedio već u prvom poluvremenu. Ivica Iliev je u sedmom minutu postigao prvi gol, Stefan Babović je u 22. duplirao vodjstvo aktuelnog šampiona, a Almami Moreira u 30. povisio na 3:0.

Kleo je u 55. minutu postigao četvrti pogodak za Partizan, da bi Mihalo Cakić golovima u 75. i sudijskoj nadoknadi samo ublažio poraz poslednjeplasiranog Čukaričkog, koji ove sezone još nije pobedio, a doživeo je 10 poraza. Postigao je ukupno samo četiri gola.

Bodove je bez većih problema osvojila i Vojvodina, kojoj su pobedu nad Indjijom doneli golovi Nikole Lazetića u sedmom i Brane Ilića u 40. minutu.

Najuzbudljivije je bilo u Kragujevcu gde je Metalac vodio sa 1:0, zatim gubio sa 1:2, da bi na kraju savladao Slobodu Sevojno sa 3:2 zahvaljujući pobedničkom golu Srđana Simovića 85. minutu.

rdjana Simovića Dva prva gola za Metalac postigao je Midsongard Betoligar, dok su strelci za Slobodu bili Marko Ljubinković i Predrag Lazić.

Mreže su se tresle samo još na Karaburmi gde je BSK do boda u duelu sa OFK Beogradom stigao zahvaljujući izjednačujućem golu Vladimira Krstića u 81. minutu.