Poraz Intera u Veroni, Lacio osvojio bod

BEOGRAD, 21. novembra 2010. (Beta) - Aktuelni šampion Italije, Inter, izgubio je u Veroni od domaćeg Kjeva sa 2:1 u utakmici 13. Kola nacionalnog šampionata.

Domaćin je poveo pogotkom Serdja Pelisijea u 29. minutu, a prednost je duplirao Davide Moskardeli u 82. minutu. Poraz Intera donekle je ublažio Samjuel Eto golom u 90. minutu.

Kapiten reprezentacije Srbije i član Intera Dejan Stanković zaradio je žuti karton, a u 87. minutu zamenio ga je Brazilac Mansini.

Doskorašnji lider italijanskog prvenstva Lacio, odigrao je 1:1 protiv domaće Parme.

Parma je povela u 23. minutu pogotkom veterana Ernana Krespa, a gosti iz Rima izjednačili su auto-golom Luke Antonelija u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Ekipa Palerma pobedila je u gostima Ćezenu sa 2:1 i došla do šestog mesta na tabeli. Golove za Sicilijance dali su Josip Iličić u 11 i Fabricio Mikoli u 51. minutu, a strelac za Ćezenu bio je Erjon Bogdani u 24. minutu.

Fudbaleri Sampdorije u gostima su savladali Leće sa 3:2, Katanija je bila bolja od Barija sa 1:0, dok je Kaljari slavio u Breši sa 2:1.