Het-trik Stankovića za pobedu Intera

BEOGRAD, 28. novembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera pobedili su Parmu sa 5:2 u italijanskoj Seriji A, a Dejan Stanković postigao je het-trik.

Parma je povela golom Ernana Krespa u četvrtom minutu, a Stanković je uzvratio golovima u 17. i 18. minutu. Esteban Kambijaso povisio je na 3:1 u 22. minutu, a Krespo je još jednim golom, u 34. minutu, doprineo uzbudljivom prvom poluvremenu.

Tijago Mota je u 72. minutu vratio prednost svom timu, a Stanković je tri minuta posle toga stavio tačku svojim trećim golom.

Šampion Italije približio se tako lideru Milanu na sedam bodova zaostatka. Milan, koji je sakupio 30 bodova, juče je igrao nerešeno sa Sampdorijom 1:1.

Drugi je sa 27 bodova Lacio, koji je u Rimu podelio plen sa Katanijom 1:1.

Slede Juventus i Napoli sa po 24 boda, iako u mečevima 14. kola nisu uspeli da ostvare pobede.

Napoli je izgubio na gostovanju kod Udineze sa 1:3 posle het-trika Antonija Di Natalea. Marek Hamšik je potom smanjio zaostatak Napolija, ali je zatim i promašio penal, koji bi njegovu ekipu vratio u meč.

Juventus je sinoć igrao 1:1 sa Fiorentinom.

Peti je Inter, a šesta sa 22 boda Roma, koja će večeras gostovati kod sedmoplasiranog Palerma.

Kaljari je savladao Leče sa 3:2, duel Breše i Djenove završen je bez golova, a pobednika nije bilo ni u susretu Barija i Čezene, dva tima koja su u zoni ispadanja - 1:1.

Susret Bolonje i Kjeva odložen je zbog snega.