Junajted i Siti pobedama počeli 2011.

BEOGRAD, 1. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima Vest Bromvič Albion 2:1 u prvoj utakmici 21. kola prvenstva Engleske i učvrstili se na vodećem mestu na tabeli.

Prvi gol za Junajted u novoj godini postigao je Vejn Runi već u drugom minutu. To je bio i njegov prvi pogodak iz igre ove sezone, pošto je jedini prethodni gol dao iz penala. Radost gostujućih navijača trajala je samo do 14. minuta, kada je izjednačio Džejms Morison.

Vest Bromvič je u 63. minutu imao odličnu priliku da povede, pošto je Rio Ferdinand u kaznenom prostoru napravio prekršaj na DŽeromu Tomasu.

Domaći, medjutim, nisu došli do prednosti, jer je napadač Piter Odemvingi šutirao amaterski i traljavo, a lopta je otišla skoro metar pored desne stative.

Takav "poklon" Mančester je umeo da iskoristi u 77. minutu, kada je Havijer Ernandez, posle kornera i gužve u šesnaestercu, glavom poslao loptu u mrežu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je solidno svih 90 minuta za Mančester.

Fudbaleri Mančester sitija sačuvali su korak sa gradskim rivalom Junajtedom na vrhu tabele, pošto su na svom terenu savladali Blekpul sa 1:0 u utakmici 21. kola prvenstva Engleske.

Jedini pogodak na utakmici postigao je igrač sredine terena Adam DŽonson u 34. minutu. Siti je mogao i do ubedljivije pobede, ali je Karlos Tevez u 37. minutu bio neprecizan sa penala.

Fudbaleri Liverpula su, uz mnogo muke, na svom terenu savladali Bolton 2:1.

Pobedonosni gol dao je DŽo Kol u 90. minutu. Bolton je prvi došao do pogotka, a strelac je bio Kevin Dejvis u 43. minutu. Izjednačio je Fernando Tores u 49. minutu.

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović ponovo nije bio u protokolu Liverpula za utakmicu.

Korak sa vodećim ekipama na tabeli sačuvao je i Totenhem, koji je kod kuće savladao londonskog rivala Fulam 1:0. Pogodak vredan tri boda za "pevce" postigao je Garet Bejl u 42. minutu.

Ekipa Vest Hema je na svom terenu savladala direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Vulverhempton, sa 2:0 i pobegla sa poslednjeg mesta na tabeli.

"Čekićari" su poveli auto-golom Ronalda Zubara u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Frei Sirs u 79. minutu. Reprezentativac Srbije i član Vulverhemptona Nenad Milijaš igrao je do 87. minuta, kada ga je zamenio Markus Bent.