Partizan pobedio Budućnost u Podgorici

BEOGRAD, 7. januara 2011. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su u Podgorici Budućnost sa 65:61 (6:24, 21:12, 15:11, 23:14), u poslednjoj utakmici 14. kola Jadranske lige.

Partizan je tako ostvario osmu pobedu u regionalnom takmičenju I popeo se na četvrto mesto, dok je Budućnost druga sa pobedom više.

Crno-bele su do pobede predvodili Jan Veseli i Kurtis Džerels sa po 12 poena, a Amerikanac je imao i pet skokova, Nejtan Džavai ubacio je 11, uz šest skokova, a Dušan Kecman dodao je devet poena i pet skokova.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Marko Šćekić sa 15 poena, 11 je postigao Bojan Dubljević, a Marko Simonović 10 poena, uz četiri skoka.

Budućnost je dominirala u prvoj četvrtini posle vodjstva od 5:0, a nakon toga prve poene za Partizan postigao je Raško Katić sa linije za slobodna bacanja. Domaći su zatim serijom od 14:0 poveli sa 19:2, a ekipu je u tim trenucima predvodio nepogrešivi Šćekić sa 11 poena.

Do kraja deonice poene za aktuelnog šampiona Jadranske lige postigli su Džavai i Jaka Klobučar, a Budućnost je u drugu četvrtinu ušla sa 18 poena prednosti.

Košarkaši Partizana su zaigrali nešto bolje u drugom delu utakmice, približili se "trojkama" Dragana Milosavljevića, Vladimira Lučića i Kecmana, da bi Milosavljević u 17. minutu doveo crno-bele na šest poena zaostatka 27:33.

Budućnost je ipak uspela da zaustavi napade Partizana i na poluvreme ode sa devet poena prednosti.

U trećoj četvrtini razigrao se Veseli i uz pomoć Kecmana i Gista u 28. minutu doveo Partizan na dva poena zaostatka 42:44, ali su domaći sa pet poena prednosti ipak ušli u poslednju četvrtinu.

Velika borba nastavila se i u poslednjoj deonici, Partizan se polako približavao, došao na poen zaostatka (48:49), ali je Budućnost ponovo stekla osetniju prednost posle "trojke" Dubljevića za 54:49.

Partizan je tada pojačao i serijom od 6:0 (četiri poena Veselija, dva Džavaija) preokrenuo na 55:54. Ekipe su se posle toga u penal završnici smenjivale u vodjstvu, a crno-beli su preko Gista stekli tri poena prednosti - 63:60.

U poslednjim trenucima jedno bacanje ubacio je košarkaš Budućnosti Gintaras Kadziulis, a konačan rezultat postavio je Džavai, koji je oba puta bio precizan sa penala.

U sledećem kolu, u ponedeljak, košarkaši Partizana u Vršcu igraju protiv Hemofarma, dok će Budućnost gostovati u Beogradu protiv Crvene zvezde.