Atletiko Madrid lako sa Majorkom

Majorka je u meč ušla sa istim brojem bodova kao Atletiko sa kojim je do susreta na Visente Kalderonu delila sedmo mesto, ali je priča ostrvljana u prestonici bila gototva već posle prvih 45 minuta kada su Valera i Forlan obezbedili domaćinu dva gola prednosti.

U drugih 45 minuta viđen je daleko uzbudljiviji meč, dva crvena kartona, promašen penal i još jedan gol. Prvo su domaći ostali sa igračem manje kada je Lopez skrivio penal i usput zaradio isključenje, ali je Vebo promašio sa 11 metara pa je Majorka propustila veliku šansu da dodatno zakuva meč.

Da sve bude gore, tri minuta pre kraja isključen je fudbaler gostiju De Guzman, da bi u zaustavnom vremenu Rejes pogodio za 3:0 i važnu pobedu Atletika kjoji se sada pomerio na šesto mesto, dok mu četvrtoplasirana Valensija i dalje beži sedam bodova.