Bajer Leverkuzen prvi pratilac vodeće Borusije

BEOGRAD, 23. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su u gostima Borusiju Menhengladbah sa 3:1 u utakmici 19. kola prvenstva Nemačke i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Ekipa iz Menhengladbaha je i posle ove utakmice ostala na samom dnu tabele, dok Bajer sada ima 11 bodova manje od vodeće Borusije Dortmund.

Bajer je poveo golom Mihala Kadleca u 37. minutu, a na 2:0 povisio je Gonzalo Kastro u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Nadu domaćima da mogu da osvoje makar bod probudio je Martin Štrancl pogotkom u 65. minutu, ali je osam minuta kasnije Kastro rešio sve dileme oko pitanja pobednika.

U poslednjoj utakmici 19. kola nemačkog prvenstva večeras igraju Hofenhajm i Sankt Pauli.