Partizan izgubio od Efes Pilsena

BEOGRAD, 26. janaura 2011. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od Efes Pislena sa 76:79 (21:19, 13:21, 18:19, 24:20), u utakmici drugog kola Grupe G i pretrpeli drugi poraz u TOP 16 fazi Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Gist sa 19 poena i šest skokova, Kurtis Džerels ubacio je 15, uz sedam asistencija, dok je 10 dodao Nejtan Džavai.

Efes Pilsen je do pobede predvodio srpski košarkaš Igor Rakočević sa 23 poena, Kerem Gonlum postigao je 14, Kerem Tunčeri 13, a bivši igrač Partizana Lorens Roberts devet, uz pet skokova.

Partizan je tako posle dve utakmice u drugoj fazi Evrolige pretpreo drugi poraz, a Efes Pilsen ostvario je drugu pobedu.

U sledećem kolu, 3. februara, košarkaši Partizana će u Beogradu od 20.45 igrati protiv Montepaskija, dok će u isto vreme Efes Pilsen igrati u Madridu protiv Reala.

Utakmici u Beogradskoj areni prisustvovalo je 17.893 navijača, koji prvih pet minuta utakmice nisu navijali u znak protesta zbog presude povodom ubistva Brisa Tatona.

Efes je nešto bolje počeo utakmicu i uglavnom poentirao preko Rakočevića, koji je deonicu završio sa 14 poena. Turski tim je imao prednost od četiri poena 19:15, ali je Partizan "trojkom" Dragana Milosavljevića i poenima Džavaija preokrenuo i završio prvu četvrtinu sa 21:19.

Navijači Partizana vredjali su Rakočevića, zbog toga što je tokom karijere igrao za Crvenu zvezdu, ali se on na uvrede samo nasmejao.

Ekipe su nastavile sa brzom igrom i u drugoj četvrtini, a Rakočeviću su se priključili i ostali saigrači, pre svih Kerem Gonlum, Lorens Roberts i Flip Marej. Turski tim je na početku serijom od 5:0 preokrenuo, a Partizan je igrao pomalo statično u napadu, što su gosti iskoristili i polako uvećavali prednost.
Partizan je igrao agresivnu odbranu, presing na pola terena i postizao je sve poene iz reketa, osim dve "trojke" Milosavljevića i Gista.

Efes je serijom od 7:0, uz četiti uzastopna poena Gonluma poveo sa 33:28, a do tada najveću prednost od sedam poena (39:32), Efesu je doneo Viznevski sa linije linije za slobodna bacanja u završnici prvog poluvremena.

Partizan nije dobro ogranizovao napade, šutirao je često neprecizno iz neizgradjenih pozicija. Crno-beli su mnogo više gubili lopte I imali samo jedan skok više, zbog čega nisu mogli da izjednače.

Rakočević je i u nastavku bio glavni igrač u Efesu, ali su mu i ostali igrači pomagali, a do osam poena prednosti 48:39 izabranici Velimira Perasovića došli su posle poena Gonluma.

Srpski šampion je bio blizu, ali zbog previše grešaka i slabog šuta nije mogao da smanji zaostatak.

Efes je i na početku poslednje četvrtine dobro igrao, u 32. Minute stekao maksimalnih 11 poena prednosti 65:54, ali je Partizan nakon toga serijom od 14:3, zahvaljujući "trojkama" Džerelsa i Gista, ali i poenima Džavaija došao na dva poena zaostatka - 66:68.

Utakmica je zatim ušla u neizvesnu završnicu, Gist je ponovo postigao tri poena za poen zaostatka 69:70. Nakon toga Rakočević je pogodio jedno slobodno bacanje, ali se Džavai i Gist nisu snašli pod košem, do lopte je došao Torton, koji je fauliran i oba puta bio precizan sa penala za 73:69, 48 sekundi pre kraja.

Posle toga utakmica je ušla u penal završnicu, Dušan Kecman i Tunčeri su bili precizni za 75:71, nakon čega je najiskusniji igrač Partizana pogodio "trojku" i ponovo smanjio na poen - 74:75, 14 sekundi pre kraja.

Ali, do potpunog prekokreta nije došlo, Tunčeri je u završnici pogodio četiri slobodna bacanja, a Kecman i Džerels u poslednjim sekundama nisu uspeli da pogode "trojku" za produžetak.

Partizan - Efes 76:79 (21:19, 13:21, 18:19, 24:20)

Mesto: Beograd, Dvorana: Beogradska Arena, Gledalaca: 20.200

Partizan: Džerels 15, Kecman 9, Klobučar, Jaramaz, Lučić, Milosavljević 8, Katić 6, Džavai 10, Božić, Gist 19, Veseli 9, Đekić

Efes: Viznevski 2, Akijol, Rakočević 23, Roberts 9, Tundžeri 13, Tornton 5, Gonlum 14, Raduljica, Vujčić 3, Nahbar, Marej 6, Guler 4