Pacini doneo pobedu Interu, poraz Juventusa

BEOGRAD, 30. januara 2011. (Beta) - Fudbaleri Juventusa poraženi su od Udinezea sa 1:2, u 22. kolu italijanske Serije A i na tabeli sada zauzimaju sedmo mesto.

Prvo poluvreme je prošlo bez golova, Juventus je poveo, Udineze izjednačio i golom Sančeza došao do bodova u ovom meču.

U utakmici između Intera i Palerma bilo je najuzbudljivije. Palermo je vodio na poluvremenu sa 2:0, a onda je Đanpaulo Pacini, koji je u petak potpisao ugovor sa klubom, postigao dva gola i izjednačio.

Konačan rezultat postavio je Samjuel Eto iz penala i doneo Interu bodove u gotovo izgubljenom meču.

"Odigrao je sjajnu utakmicu. Počeo je meč na klupi, ušao kada smo gubili, postigao dva gola i iznudio penal", rekao je trener Intera Leonardo.

Utakmica između Bolonje i Rome prekinuta je u 17. minutu zbog snega.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Breša – Kjevo 0:3, Kaljari - Bari 2:1, Đenova - Parma 3:1, Leće - Ćezena 1:1, Napoli - Sampdorija 4:0.

Na tabeli vodi Milan sa 47 bodova, drugi je Napoli sa 43, a treći Lacio sa 40 bodova.