Francuska pobedila Brazil, a Argentina Portugal

BEOGRAD, 9. februara 2011. (Beta) - Širom sveta večeras je odigran veliki broj prijateljskih fudbalskih utakmica, a u najzanimljivijim mečevima Francuska je pobedila Brazil sa 1:0, Argentina je bila bolja od Portugala sa 2:1, a susret Nemačke i Italije završen je nerešeno 1:1.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Ženevi, gde su igrali Argentina i Portugal. Južnoamerikanci su slavili golom Lionela Mesija iz penala, u 90. minutu meča. Prethodno je Fabio Koentrao nepropisno zaustavio Zabaletu.

Mesi je učestvovao i kod vodećeg gola za Argentinu, kada je u 13. minutu posle driblinga proigrao Di Mariju, koji je šutirao preko istrčalog golmana Eduarda.

Izjednačenje Portugalu doneo je Kristijano Ronaldo u 20. minutu na asistenciju Almeide.

Susret je obeležila i povreda Argentinca Estebana Kambijasa. Igrač Intera morao je da napusti teren u finišu prvog poluvremena.

U sastavu Argentine nije bilo napadača Karlosa Teveza, koji je izostavljen po kazni zbog propuštanja prethodne prijateljske utakmice, sa Brazilom. Kapiten Mančester sitija tada je rekao da je povređen, ali je nekoliko dana kasnije igrao za "građane".

Francuska je na domačem terenu pobedila Brazil sa 1:0, golom Karima Benzeme u 54. minutu. Posao im je dodatno olakšao igrač gostiju Ernanes koji je u 40. minutu zbog oštrog starta nad Benzemom dobio crveni karton.

Nemačka je u Dortmundu dugo vodila protiv Italije, golom Miroslava Klozea u 16. minutu na asistenciju Tomasa Milera. Konačan rezultat postavio je Đuzepe Rosi devet minuta pre kraja meča, na proigravanje Domenika Krišita.

Na golu Italije stajao je Đanluiđi Bufon, kojeg zbog povrede nije bilo u timu još od Svetskog prvenstva u Južnoj Africi. Među startnih 11 našao se i Antonio Kasano, povratnik u reprezentaciju.

Engleska je slavila u Danskoj, iako je domaćin poveo golom Danijela Agera u osmom minutu. Izjednačenje je doneo Daren Bent dva minuta kasnije, a pobedu Ešli Jang u 68. minutu.