Radnički u polufinalu posle neizvesne završnice

BEOGRAD, 10. februara 2011. (Beta) - Košarkaši kragujevačkog Radničkog plasirali su se u četvrtak u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u Železniku pobedili OKK Beograd sa 82:80 (30:16, 17:21, 17:19, 18:24).

Radnički je već u prvoj četvrtini stekao veliku prednost, 30:14, a kontrolisao je rezultat tokom cele utakmice, ali je u poslednja dva minuta meča dozvolio rivalu da trojkama priđe i napravi neizvesnu završnicu.

OKK Beograd, koji je u hali u Železniku imao podršku navijača, nekoliko puta je uspevao da smanji zaostatak, a u poslednjem minutu je prilazio na dva poena zaostatka - 78:76 i 80:78, ali su igrači Radničkog poenima i slobodnim bacanjem uspeli da sačuvaju prednost.

OKK Beograd imao je tri sekunde za poslednji napad, ali je Uroš Lučić promašio težak šut za tri poena.

Najefikasniji u timu OKK Beograda bio je Dragan Zeković sa 21 poenom, dok je Srđan Živković postigao 17 poena. Radnički su predvodili Vladan Vukosavljević sa 19, Majkl Li sa 17 i Stiven Marković sa 15 poena.

Radnički će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Partizan – Mega Vizura, koji počinje u 20.30. U drugom polufinalu sastaće se Crvena zvezda i FMP.