Džeko doneo pobedu BIH protiv Rumunije

BEOGRAD, 26. marta 2011. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je u Zenici posle preokreta Rumuniju sa 2:1, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Rumunija je povela u 29. minutu golom Ćiprijana Marike, a izjednačio je Vedad Ibišević u 65. minutu, kada je glavom loptu sproveo u mrežu posle centaršuta Zvjezdana Misimovića.

Pobedu Bosni i Hercegovini doneo je Edin Džeko, golom u 83. Minute posle kornera Miralema Pjanića.

To je druga pobeda Bosne i Hercegovine u kvalifikacionoj Grupi D i ekipa posle četiri utakmice zauzima četvrto mesto sa sedam bodova, dok je Rumunija pretposlednja, peta, sa dva boda iz četiri meča. Prva je Francuska sa 12 bodova iz pet utakmica.

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je u Kajzerslauternu Kazahstan sa 4:0, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Po dva gola na utakmici postigli su Miroslav Klose i Tomas Miler.

Klose je postigao golove u trećem i 88. minutu, a Miler u 25. i 43. minutu.

Izabranici Joakima Leva su tako zadržali maksimalni učinak u kvalifikacionoj Grupi A sa svih pet pobeda i ubedljivo su prvi na tabeli.

Selekcija Kazahstana je poslednja, šesta, pošto nije osvojila nijedan bod iz pet utakmica, a nije postigla ni gol.