Pobeda Lacija, remi Fiorentine i Juventusa

BEOGRAD, 17. aprila 2011. (Beta) - Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Kataniju sa 4:1, u utakmici 33. kola italijanskog prvenstva i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Lacio je pobedio golovima Ernanesa, Stefana Maurija, Serđa Flokarija i Maura Zaratea, a jedini gol za domaći tim postigao je Ezekelj Skeloto.

Rimski tim sada ima 60 bodova, četiri više od Udinezea na četvrtom mestu koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Katanija je 14. sa 36 bodova.

Čezena je osvojila važna tri boda u borbi za opstanak, pošto je na svom terenu pobedila Bari sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Erjon Bogdani.

Čezena sada zauzima 17. mesto sa 34 boda i ima dva više od Sampdorije, koja se nalazi u zoni ispadanja. Bari je ostao na posleđem mestu sa 21 bodom.

Fiorentina i Juventus su u Firenci odigrali bez golova, čime su se torinski crno-beli udaljili od plasmana u Ligu šampiona sledeće sezone.

Juventus je sedmi na tabeli sa 52 boda i ima bod manje od Rome na šestom mestu, koje sledeće sezone vodi u Ligu Evropa. Fioretina je 10. sa 43 boda.

U ekipi Juventusa do 59. minuta igrao je srpski reprezentativac Miloš Krasić, dok je za tim trenera Siniše Mihajlovića Adem Ljajić igrao od 69. minuta.

Fudbaleri Kjeva pobedili su na svom terenu Bolonju sa 2:0, Đenova je kao domaćih pobedila Brešu sa 3:0, dok su Leče i Kaljari podelili bodove - 3:3.

U poslednjoj utakmici 33. kola Napoli je poražen od gostujućeg Udinezea. Gosti su poveli preko Ilnera u 56. minutu. Na 2:0 povisio je Denis u 62. minutu. Poraz Napolija ublažio je Maskara u 90. minutu susreta.