Dalas na pobedu od velikog finala

Dalasu je potrebna još jedna pobeda da bi se plasirao u veliko finale NBA lige, gde će se sastati sa boljim iz duela Majami - Čikago, u kojem Majami trenutno vodi sa 2:1 u pobedama.

Posle četiri četvrtine meča u Oklahomi rezultat je bio 101:101, da bi Dalas u produžetku slavio sa 11:4.

Domaćin je vodio veći deo susreta, čak i sa 15 poena razlike, ali je u finišu utakmice Dirk Novicki doneo produžetak Dalasu.

"Ne pamtim kada smo poslednji put napravili ovakav preokret. Odigrali smo odličnu odbranu, a kada smo izborili produžetak, bili smo puni samopouzdanja", rekao je Novicki.

Nemački košarkaš meč je završio sa 40 poena, dok su pored njega u gostujućem timu samo još dva igrača imala dvocifren učinak poena. Džejson Teri je ubacio 20, a Džejson Kid 17 poena.

Predrag Stojaković igao je 16 minuta za Dalas i ostvario učinak od četiri poena, dve asistencije i jednog skoka.

Ekipu Oklahome predvodio je Kevin Durant sa 29 poena i 15 skokova. "Dabl-dabl" učinak imao je i Serž Ibaka, koji je upisao 18 poena i deset skokova, dok je Rasel Vestbruk dodao 19 poena.

Naredni meč ove dve ekipe igraće u Dalasu, u noći između srede i četvrtka.