Delfini potopili Kineze na startu SP

U prvoj današnjoj utakmici ove grupe reprezentacija Australije savladala je Rumuniju sa 9:8.

Selekcija Srbije, koja brani titulu svetskog prvaka, u drugom kolu 20. jula, igra protiv Rumunije.

Izabranici Dejana Udovičića bez problema su opravdali ulogu velikog favorita protiv selekcije domaćina.

Mrežu Kine sa dva gola "načeo" je Duško Pijetlović, a zatim je pogodio i Andrija Prlainović.

Seriju Srbije na kratko je prekinuo gol Lijanga, a u završnici perioda vođstvo svetskog šampiona uvećali su Miloš Ćuk i Stefan Mitrović.

Vaterpolisti Srbije zadržali su visok nivo igre i u drugoj četvrtini, u kojoj je dvostruki strelac bio Milan Aleksić, a jedan pogodak postigao je Filip Filipović.

Nešto jači otpor selekcija Kine pružila je u trećoj četvrini u kojoj je rezultat bio nerešen 2:2.

Strelci za Srbiju u ovom periodu bili su Miloš Ćuk i kapiten Vanja Udovičić, a pogotka za Kineze postigli su Čufeng Ženg i Juanmin Si.

U poslednjoj četvrtini viđena je prava goleada, a "delfini" su je dobili sa 7:2. Srbija je koristila svaku šansu za pogodak protiv nedoraslog protivnika, spremajući se tako za naredne mečeve. U finišu se u strelce upisao i Marko Avramović.

U derbiju dana sastale su se selekcije Mađarske i Crne Gore i posle veliike borbe Mađari su u finišu uspeli da preokrenu trezultat i pobede sa 11:10.

Igrač više: Srbija 9 (4), Kina 7 (1)

Peterci: Kina 1 (1)

Srbija: Soro, Avramović 1, Gocić, Udovičić 3, Ćuk 2, D.Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Rađen, Filipović 3, Prlainović 2, Mitrović 2, G. Pijetlović.

Kina: Ge, Tan, Lijang 1, Ju, Guo 1, Pan 1, Li, Vang, Ksi 1, Li, Žang 1, Dong, Vu.