Đoković održao čas Monfisu

Obojica su raspoloženo ušla u meč. Agresivnom igrom pokušavali su da otmu servis protivnika.

Sve je funkcionisalo savršeno, servis, bekend, forhend, a pre svega kretnja po terenu. Pri rezultatu 2:1, Novak ne uspeva da iskoristi tri vezane brejk šanse.

Ipak, već u narednom pokušaju, pri rezultatu 3:2, on koristi prvu od dve vezane brejk šase.

Tu je počeo kraj Francuza. Đoković se razgoropadio, jednostavno je leteo po terenu. Monfis je samo učestvovao u času tenisa, iako je izvlačio svoj maksimum. Do kraja seta Novak osvaja sve gemove i dobija prvi set sa 6:2.

Drugi set igra Novaka za uživanje gledaoca. On je mogao sve i osvojio je sve. Maksimalno skoncentrisan na svaki poen prosto je mleo protivnika. Francuz nije znao gde se nalazi. Nije mogao da osvoji ništa.

Novak je usporio tek na 5:0, dozvolivši protivniku da osvoji počasni gem.

Đoković je potom priveo meč kraju, iako je protivnik imao šansu da napravi brejk i produži meč.

U polufinalu Đokovića ćeka još jedan Francuz, Žo Vilfred Conga, koji je u četvrtfinalu svladao Španca Almagra sa 2:0 (6:4, 6:4), prenosi RTS.