Arsenal moćan protiv Čelsija, pobeda Junajteda

Het-trik za goste u derbiju Londona postigao je Robin van Persi, koji je dao dva gola u poslednjih šest minuta za prvu pobedu "tobdžija" na Stamford bridžu u poslednje tri godine.

Arsenal je osim ubedljive pobede napravio i preokret, pošto je Čelsi vodio sa 2:1 na poluvremenu.

Čelsi je poveo u 14. minutu golom Frenka Lamparda, a Van Persi je izjednačio u 36. Džon Teri povratio je vođstvo "plavaca" pred kraj poluvremena, ali je Andre Santoš izjednačio u 49, da bi Teo Volkot doveo goste u vođstvo.

Huan Mata izjednačio je u 80. minutu, ali to nije bio kraj, jer je Van Persi sjajno iskoristio sve "rupe" u odbrani Čelsi.

Arsenal je ovom pobedom došao na 16 bodova, tri manje od Čelsija, koji se nalazi na trećem mestu na tabeli.

Trijumf Mančester junajtedu doneo je Havijer Ernandes u 19. minutu. Gosti su izdržali sve napade Evertona i na kraju su uspeli da se trijumfom malo oporave od poražavajućeg poraza od gradskog rivala Sitija prošle nedelje.

Mančester junajted nije pobedio na Gudison parku još od 2007. godine. Tim Aleksa Fergusona je sa ovim bodovima zadržao korak sa gradskim rivalom Sitijem na vrhu tabele i bar malo se oporavio od ponižavajućih 6:1.