Delfini uzeli zlato!

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vanja Udovičić i Stefan Mitrović sa po dva gola. Crnogorce je predvodio Aleksandar Radović sa tri gola, dok je Aleksandar Ivović postigao dva.

Veliki rivali i komšije odigrali su sjajan meč pun preokreta, a među najistaknutijim pojedincima bili su golmani Slobodan Soro i Miloš Šćepanović.

Timovi su se stalno smenjivali u vođstvu, a najveća prednost bila je dva gola, kada je Srbija u poslednjoj četvrtini povela sa 7:5, a nešto kasnije i sa 8:6.

Crna Gora je, međutim, u poslednjoj četvrtini često imala igrača više, a nekada i dva, što je uspela da iskoristi i izjednači na 8:8. Kapiten Udovičić postigao je nakon toga još jedan gol za vođstvo, minut pre kraja meča.

POGLEDAJ VIDEO: Srbija je prvak Evrope u vaterpolu

"Ajkule" su, međutim, ponovo dobile igrača više, ali je njihov napad zaustavio Soro, 35 sekundi pre kraja.

Srbija se tako revanširala Crnoj Gori za poraz u grupnoj fazi takmičenja.

Bronzanu medalju u Ajndhovenu osvojila je selekcija Mađarske, pošto je pobedila Italiju sa 12:9.