Junajted pobedio Liverpul

Osim pobede Junajteda, meč je obeležio incident između fudbalera Mančestera Patrisa Evre i Liverpula Luisa Suareza.

Posle izjednačenog prvog dela igre, fudbaleri aktuelnnog šampiona uspeli su upočetkom drugog poluvremena da odluče meč. Dvostruki strelac bio je Vejn Runi u 47. i 50. minutu.

Napadač Mančestera je najpre iskoristio korner i posle gužve u kaznenom prostoru, iz prve, volejem zakucao loptu iza golmana Pepa Reine.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Antonio Valensija je oduzeo jednu loptu na polovini Liverpula i uposlio Runija koji je lagano sa desetak metara poslao u mrežu.

Liverpul je do kraja meča pokušavao da poravna rezultat, ali je Suarez samo ublažio poraz u 80. minutu kada je posle greške odbrane Mančestera ćušnuo loptu u mrežu domaćina za konačnih 2:1.

Urugvajac je pre početka meča imao nesporazum sa protivničkim fudbalerom Patrisom Evrom.

U prvom meču dva tima 25 oktobra prošle godine Suarez je navodno Evri rekao nekoliko puta da je 'crnac', što je Francuz poreklom sa afričkog kontinenta shvatio kao uvredu.

Protiv Suareza je pokrenuta disciplinski postupak od strane Fudbalske asocijacije Engleske i on je kažnjen sa osam mečeva neigranja.

Pred današnju utakmicu, dok su se igrači pozdravljali Suarez je izbegao da se rukuje sa Evrom na šta je Francuz reagovao povlačeći ga za ruku.

Surez se potrudio da izbegne svaki kontakt pa je istrgao ruku i nastavio dalje.

Posle meča Evra je pred ulazak u tunel ka svlačionicama uputio nekoliko reči Suarezu, ali većih incidenata nije bilo.

Mančester je, posle pobede, prvi na tabeli a Liverpul je ostao šesti.

Njihov gradski rival siti, koji ima bod i utakmicu manje, svoj meč 25. kola iga sutra protiv Aston Vile.