San Antonio ubeležio desetu uzastopnu pobedu

BEOGRAD, 19. februara 2012. (Beta) - Košarkaši San Antonija ostvarili su desetu uzastopnu pobedu u američkoj NBA ligi, pošto su u Los Andjelesu posle produžetka pobedili domaće Kliperse sa 103:100.

Medju najzaslužnijim za pobedu gostiju bio je Geri Nil, koji je 5,7 sekundi pre kraja četvrte četvrtine preciznim šutem za tri poena doneo produžetak.

On je potom u finišu dodatnog perioda novom trojkom doneo vodjstvo San Antoniju od 101:98, a prednost je uvećao Toni Parker sa linije slobodnih bacanja. Domaći igrači su uspeli samo da smanje razliku "zakucavanjem" Blejka Grifina 10 sekundi pre kraja meča.

Najefikasniji u San Antoniju bio je Parker sa 30 poena, uz 10 asistencija, dok je Nil postigao 17 poena, a Tim Dankan imao 11 poena i 17 skokova.

Los Andjeles Kliperse predvodili su Blejk Grifin sa 22 poena i 20 skokova i Rendi Foj i Kris Pol sa po 21 poenom.

San Antoniju je ovo bila 20 pobeda u prethodnih 21 duela sa Klipersima.

Nju Džersi je prekinuo niz od osam poraza, pošto je u noći izmedju subote i nedelje bio bolji od Čikaga sa 97:85.

Portland je na svom terenu pobedio Atlantu sa 97:77, a srpski internacionalac Vladimir Radmanović igrao je 22 minuta za gostujući tim i imao učinak od jednog poena, jedne asistencije, jednog skoka i jedne blokade.

Pobedu kao domaćin ostvario je i Memfis, koji je sa 104:103 bio bolji od Golden Stejta.