Druga pobeda Metalca

BEOGRAD, 4. aprila 2012. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog 1923 igrali su u sredu u Kragujevcu meč bez golova, dok je Metalac u Lučanima savladao Borac iz Čačka sa 3:2 za drugu pobedu ove sezone.

Poslednjeplasirani Metalac je pobedom protiv Borca vratio nadu da bi mogao do opstanka u Super ligi. Klub iz Gornjeg Milanovca sada ima 14 bodova, pretposlednji je Novi Pazar sa 17, dok Borac ima 18.

Novi Pazar je na svom terenu igrao nerešeno 1:1 sa BSK Borčom, koja je 13. na tabeli. Osmoplasirani OFK Beograd je do finiša utakmice vodio protiv Javora iz Ivanjice, ali su gosti uspeli da preokrenu i pobede sa 3:2.

Slično je bilo i u Užicu, gde je domaća Sloboda gubila od Smedereva sa 1:0, golom u uvodnim minutima utakmice, ali je ipak došla do pobede od 2:1.

Petoplasirana Jagodina je sa tri gola u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika protiv gostujućeg Spartaka. Rezultat 3:0 nije se promenio do kraja meča.

Hajduk iz Kule je golom iz penala u 11. minutu uspeo da na svom terenu pobedi Rad sa 1:0.