Novi kiks Bajerna, Dortmund savladao Šalke

Posle značajnog trijumfa Borusije u Gelzenkirhenu, Bajern je propustio priliku da protiv Majnca, na svom terenu, još jednom priđe vodećem timu na šest bodova zaostatka. Bajern - Majnc 0:0.

Posle agresivnog starta Majnca, domaćin je uspostavio kontrolu nad zbivanjima na terenu. Međutim, iako su imali inicijativu, izabranici Jupa Hajnkesa nisu uspevali da stvore konkretnije šanse za gol. Tek u 43. minutu viđena je prava opasnost za gol koji je čuvao Miler. Svoj dobro poznati šut je oprobao Timoščuk, ali je lopta posle udarca završila na okviru gola. Samo minut kasnije, Ivica Olić je izbio sam ispred golmana Majnca, ali nije uspeo da pretvori ovu šansu u pogodak.

I u drugom delu prvi je pripretio Timoščuk, ali je još jednom bio za malo neprecizan. U red onih koji su promašivali stali su Roben, Gomez, pa je odbrana Majnca bila sve bliža tome da se iz Minhena vrati sa važnim bodom u džepu. Imali su i gosti svoje, doduše retke, prilike, ali se sve do samog kraja rezultat nije menjao. Pritiskao je Bajern i u poslednjim trenucima meča, međutim, fantastična reakcija golmana Hajnca Milera u 88. minutu bila je dovoljna za deseti remi Majnca.