Partizan izgubio od Sampdorije - 1:2

BEOGRAD, 23. oktobra 2008. (Beta) - Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Sampdorije sa 1:2 u prvom kolu Grupe C lige Kupa UEFA.

Pobednički gol za Sampdoriju postigao je u 57. minutu Danijele Desena. Prvi gol za gostujuće igrače je u 21. minutu postigao Emilijano Bonacoli, a izjednačenje Partizanu doneo je pogodak Laminea Dijare u 34. minutu.

Partizan će sledeću utakmicu u Kupu UEFA igrati 6. novembra, kada će gostovati Štutgartu.

Partizan - Sampdorija 1:2 (1:1)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: oko 30.000. Sudija: Lusilio Batista (Portugal). Žuti kartoni: Obradović, Žuka - Lukini.

Partizan: M. Božović - Stevanović (od 46. Miljković), Knežević, Jovanović, Obradović - Fejsa (od 65. Lazić ), Žuka, Moreira - Tošić, Paunović (od 56. Bogunović) - Dijara.

Sampdorija: Kastelaci - Lukini, Frančeskini, Botineli, Cigler - Stankevičijus, Akardi, Delvekio (od 73. San Marko), Desena - Kasano (od 62. Belući), Bonacoli (od 87. Fornaroli).