Kljasetrs, Azarenka i Voznijacki u četvrtfinalu

U četvrtini finala Australijan opena igraće i Viktorija Azarenka, Karolina Voznijacki i Agnješka Radvanska.

Kim Klajsters je napravila podvig pošto se vratila u meč posle četiri meč lopte protivnice u taj brejku drugog seta.

Belgijanka je tokom meča povredila zglob noge.

Ipak, ni povreda, ni četiri meč lopte Li, nisu je sprečili da se velikom borbom izbori za prolaz u sledeću rundu i šansu da odbrani titulu.

Treći nosioc Beloruskinja Viktorija Azarenka, koja u zavisnosti od rezultata na AO može postati i prva teniserka sveta, lako je savladala Čehinju Ivetu Benešovu sa 2:0 (6:2 6:2).

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv Agnješke Radvanske iz Poljske koja je u četvrtom kolu bila bolja od Nemice Julije Gergeš sa 2:0 (6:1 6:1).

Prva teniserka sveta Karolina Voznijacki pobedila je Jelenu Janković sa 2:0 (6:0 7:5) i sastaće se sa Klajstersovom u četvrtfinalu.

Meč četvrtog kola sutra će igrati srpska teniserka Ana Ivanović protiv Čehinje Petre Kvitove.

Kvitova, drugi nosioc, takođe bi u zaviosnosti od rezultata mogla posle turnira u Melburnu da se popne na prvo mesto WTA liste.