Pobeda Milana i Udinezea, bod Napoliju

Milan je nastavio trku sa Juventusom na vrhu tabele posle pobede nad Novarom. Strelci za roso-nere bili su Zlatan Ibrahimović u 57. i 90 minutu i Stefan El Šaravi u 72.

Milan sada ima 40 bodova i zaostaje jedan poen za vodećim Juventusom a najbliži pratioc je Udineze sa 38.

Fudbaleri iz Udina pobedili su Kataniju sa 2:1. Strelci za domaće bili su Pablo Armero u prvom delu meča i Antonio Di Natale u nastavku, dok je jedini gol za goste postigao Frančesko Lodi u poslednjim sekundama meča.

Napoli sve više zaostaje za vodećim timovima na tabeli, a u današnjem meču Napolitanci su tek u finišu meča stigli do boda na gostovanju u Sijeni.

Sijena je vodila od 67. minuta pogotkom Emanuelea Kalaja da bi četiri minuta pred kraj meča bod gostima doneo Goran Pandev.

Napoli je sa jednim bodom ostao na sedmom mestu dok je Sijena prvi tim izvan zone ispadanja.

Veliki broj golova viđen je na Siciliji u duelu između Palerma i Đenove koji je domaći tim dobio sa 5:3, a jedan gol za goste postigao je i Boško Janković.

Za efikasne domaćine pogađali su Igor Budan, Matijas Silvestri, Andrea Mantovani, Fabrici Mikoli i Đulio Migljiaćo.

Gosti su poveli sa 1:0 preko Rodriga Palasija da bi posle tri gola domaćina Palasio pogodio još jednom, sa bele tačke. Posle 5:2 za domaćina poraz Đenove ublažio je srpski fudbaler Boško Janković u finišu meča.

U ostalim utakmicama Bolonja i Parma igrale su bez golova,a Leče je u nadoknadi vremena došao do 2:2 protiv Kijeva.