Pobede Montepaskija i Kahe Laboral

Ruski klub držao se dobro u prvom poluvremenu, imao je u jednom trenutku i dvocifrenu prednost, ali je prošlosezonski učesnik završnog turnira Evrolige pokazao kvalitet u drugom poluvremenu I preokrenuo rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je LesterBo Mekejleb sa 17 poena, dok je Uniks predvodio Henri Domerkant sa 30.

Pobedu u gostima zabeležila je i Kaha Laboral, i to nad Fenerbahče Ilkerom od 69:66 u Grupi A. U pobedničkom timu reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica igrao je samo šest minuta i nije nijednom šutnuo na koš.

Nekadašnji prvotimac Partizana Džejms Gist imao je učinak od 10 poena i sedam skokova za Fenerbahče.

Kantu je u istoj grupi kod kuće pobedio Nansi sa 80:69.

Kvalifikant Galatasaraj pobedio je u gostima Prokom sa 76:72

Sezonu su u ponedeljak počeli Žalgiris i CSKA Moskva, u kojoj je ruski tim pobedio sa 87:74.

Šampion Srbije i regiona Partizan danas počinje takmičenje utakmicom protiv Anadolu Efesa u Beogradu.