U finale će se plasirati ekipa koja prva stigne do dve pobede.

Naredni meč igraće se u utorak u Beogradu, a eventualna "majstorica" u petak, 1. juna, ponovo u Kragujevcu.

Radnički je do pobede predvodio Dejvid Sajmon sa 24 poena, a istakao se i Miljan Pavković sa 16.

U Zvezdi je najefikasniji bio Petar Popović sa 15 poena. Sava Lešić je ubacio 13, a Nemanja Nedović 10.

Zvezda je dobila tri od četiri četvrtine, ali to nije bilo dovoljno da ekipa trenera Svetislava Pešića nadoknadi minus od 14 poena iz prve deonice.

Domaći tim bolje je počeo utakmicu i poveo sa 10:2. To je nateralo Pešića da zatraži tajm-aut, posle kojeg je njegova ekipa napravila seriju 6:0.

Usledio je, međutim, novi nalet Kragujevčana, koji su najviše zahvaljujući Miljanu Pavkoviću i Dejvidu Sajmonu prvu četvrtinu završili sa 14 poena prednosti.

Kapiten Radničkog je u prvoj deonici upisao 10 poena, uz tri asistencije, a Sajmon devet poena.

Pavković nastavio je sa odličnom igrom i u drugih 10 minuta, pošto je brzo pogodio šut za tri poena. Na suprotnoj strani Sava Lešić je ubacio šest uzastopnih poena.

Zvezda je uspela dobije drugu četvrtinu, ali je Radnički kontrolisao igru i na poluvreme otišao sa 11 poena prednosti.

Crveno-beli su u prvih 20 minuta imali veoma loš procenat šuta za tri poena, pošto su pogodili samo dva puta iz 13 pokušaja.

U petom minutu treće četvrtine Lešić je, ipak, pogodio trojku i smanjio na 52:60.

Usledio je potom njegov faul nad Sajmonom, koji je uz to postigao i koš. Amerikanac je iskoristio dodatno slobodno bacanje, a onda je Boris Bakić u idućem napadu Radničkog bio precizan u šutu za tri poena.

Domaći igrači su posle toga uspevali da drže razliku, ali je 41 sekund pre kraja utakmice Zvezda uspela da smanji na minus četiri.

Pobedu Radničkom, međutim, osigurao je Majkl Skot efektnim zakucavanjem za novih plus šest.

U drugom polufinalu Partizan je u Beogradu pobedio Vojvodinu sa 77:67.