Zvezda ubedljivo pobedila u Čačku

Vodeći pogodak za crveno-bele postigao je Kadu iz penala u 19. minutu. Na 2:0 povisio je kapiten Nikola Mikić u 31, udarcem glavom posle centaršuta Kadua, a konačan rezultat postavio je Darko Lazović u 77. minutu.

Fudbaler koji je rođen u Čačku bivšem klubu dao je gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali se zbog toga nije radovao na uobičajen način.

Izabranici Roberta Prosinečkog imali su inicijativu tokom cele utakmice. Zvezda je mogla i ubedljivije da slavi, ali je propušteno nekoliko šansi za gol.

POGLEDAJ VIDEO: Zvedza lako u Čačku

Odličnu priliku za Beograđane imao je Andrija Kaluđerović, kada je u 52. minutu posle kornera koji je izveo Kadu slabo šutirao glavom.

U šansi za pogodak našao se i Kolumbijac Kristijan Borha, ali je četiri minuta pre kraja utakmice, posle solo-prodora po desnoj strain terena, njegov udarac iz šesnaesterca uspeo da odbrani golman Borca Nikola Milojević.

Prvi meč od povratka u Zvezdu ovog leta odigrao je levi bek Nikola Petković.

Crveno-belima ovo je bila četvrta uzastopna pobeda u prvenstvu, posle poraza u prvom kolu na gostovanju kod Spartaka u Subotici, dok je Borac ostao sa četiri osvojena boda.