Španija ubedljiva protiv Irske

Golove su postigli Fernando Tores u 4. i 70. minutu, zatim David Silva u 49. i Sesk Fabregas u 83. minutu.

Branilac titule Španija ima isti broj bodova kao i Hrvatska, ali i bolju gol razliku. Te dve ekipe odlučiće pobednika grupe u poslednjem kolu. Irska je poslednja bez bodova, dok je Italija treća sa dva boda.

POGLEDAJ VIDEO: Španija - Irska 4:0

Poslednje kolo Grupe C igra se u ponedeljak, 18. juna. Španiji je za plasman u četvrtfinale dovoljan samo bod, dok Irska sigurno napušta takmičenje posle trećeg kola.

Aktuelni svetski i evropski prvak odigrao je sjajan meč u Gdanjsku i pokazao je igru kojom je osvojio obe titule. Poseban dodatak koji raduje "furiju" su golovi Toresa, koji je prošle sezone imao jako dugačku pauzu u pogocima.

Španija je bila dominantna tokom cele utakmice i stvarala je mnogo prilika, a odnos snaga pokazuje i to što je verovatno najbolji igrač u selekciji Irske bio golman Šaj Given.

Španija je povela kada je Tores u četvrtom minutu oduzeo loptu defanzivcu Irske Ričardu Danu, prošao kroz šesnaesterac i iskosa zakucao loptu pod prečku.
Evropski prvak je i posle gola nastavio da napada, dok se Irska borila svom snagom, ali je bila vidljiva razlika u kvalitetu. Given je nekoliko puta spasavao svoj gol i od udaraca iz daljine i od prodora u šesnaesterac.

Prema prikazanom na terenu, međutim, bilo je samo pitanje trenutka kada će popustiti odbrana Irske i to se desilo početkom drugog poluvremena.

Andres Inijesta je šutirao iskosa sa oko 11 metara, Given je odbio loptu, koja je došla do Silve, a on je predriblao trojicu igrača i pored njih smestio loptu tik uz stativu za 2:0.

U 70. minutu, nedugo pre nego što će ga selektor Visente Del Boske zameniti, Tores je dao još jedan gol. Akciju je pokrenuo Silva, koji je proigrao klasičnog centarfora Španije, a ovaj je izbio sam pred golmana Irske i savladao ga.

Umesto Toresa u igru je ušao Fabregas, koji je posle kornera gađao i pogodio suprotan ugao gola za 4:0.