Njukasl pregazio Junajted

Mančester je imao prvi šansu za gol kada je u 15. minutu Bugarin Dimitar Berbatov glavom pogodio stativu.U 33. minuti crno-beli su probili i poslednji bedem obrane "crvenih đavola". Demba Ba postigao je svoj 15. pogodak u sezoni na asistenciju Ameobija.

Sve je krenulo od golmana Tima Krula koji je izveo gol-aut, Ameobi je loptu glavom, u skoku, prosledio do Ba, koji je iz prve pored Rija Ferdinanda postigao fantastičan gol.

Tek što je počelo drugo poluvreme Francuz Johan Kabaje savršeno je izveo slobodan udarac za vođstvo "svraka" od 2:0.

Konačan udarac Junajtedu u katastrofalnoj večeri zadao je autogolom Fil Džons. On je u nameri da glavom izbije loptu izvan terena nespretno prevario Lindegaarda i postavio konačnih 3-0.

Mančester je u prošlom kolu poražen od Blekburna, a ovo je po prvi put nakon 2004. godine da je Junajted na dve uzastopne utakmice Premijer lige primio tri i više pogodaka.