Hemofarm siguran u duelu sa FMP-om

VRŠAC, 14. februara 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma savladali su  u Vršcu ekipu FMP-a sa 90:83 (25:16, 16:18, 26:28, 23:21) u 22. kolu Jadranske lige i ostvarili 16. pobedu u regionalnom takmičenju.

Najzaslužniji za pobedu Hemofarma bili su Stefan Marković sa 25 i Boban Marjanović sa 19 poena. Bojan Krstović je dodao 14, a Miljan Pavković 11 poena.

Miroslav Raduljica ubacio je 22 poena i imao osam skokova za FMP, dok je Dragan Labović dodao 20 koševa, a sedam puta je bio najviši u skoku. Filip Čović je postigao 14, a Mladen Jeremić još 13 poena, ali je FMP, ipak, doživeo 13. poraz u sezoni.

"Panteri" su u Vršcu od prvog minuta bili u zaostatku, pošto je Hemofarm otvorio utakmicu serijom 7:0.

Početkom druge četvrtine, u 13. minutu, domaći su imali i najveću prednost 31:18.

Prednost Hemofarmu na poluvremenu doneo je dobar šut za dva poena. Vrščani su za dva poena šutirali sa 61 odsto uspešnosti i tako nadoknadili neprezicnost u šutevima za tri poena i loš skok.

Košarkaši Hemofarma su u tih 20 prvih minuta sedam puta šutirali trojke, ali nijednu nisu pogodili. FMP je, takođe, bio mnogo bolji u skoku - 16/9.

"Panteri" su, ipak, sredinom treće četvrtine uspeli da uhvate rezultatski priključak i u 25. minutu priđu na 47:50, ali je Hemofarm odgovorio serijom 10:0 i do kraja meča rutinski održavao prednost.