Partizan pobedio Borac uz rekord golmana Božovića

BEOGRAD, 23. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Čačku Borac sa 2:0 i tako zabeležili svoju devetu uzastopnu pobedu u prvenstvu, a na tom meču golman "crno-belih" Mladen Božović postavio je novi rekord domaće lige od 874 minuta bez primljenog gola.

Partizan je poveo u 68. minutu kada je Adem Ljajić, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, preciznim udarcem sa dvadesetak metara savladao golmana Borca Branka Grahovca.

Drugi gol postigao je Lamin Dijara u 76. minutu, kada je posle "duplog pasa" sa Almanijem Moreirom ušao sa desne strane u šesnaesterac i iz blizine pogodio mrežu, 17. put u Superligi.

Golman Božović je na današnjem meču oborio rekord bivšeg golmana Partizana Ivice Kralja iz sezone 1996-1997, koji je mrežu "crno-belih" sačuvao 840 minuta.

Fudbaleri Partizana meč su završili sa 10 igrača, nakon što je Srđa Knežević zbog oštrog starta u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Tokom većeg dela prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika za gol, "crno-beli" su imali blagu terensku inicijativu, a domaći su igrali na kontranapade.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Partizan je imao u 33. minutu kada je, posle asistencije Moreire, Dijara izašao sam pred golmana Grahovca. Senegalac se dugo nameštao za šut, što je čuvar mreže domaćih iskoristio i uspešno odbranio.

Nakon toga ekipe su zaigrale angažovanije, Borac je u 40. minutu imao dobru priliku kada je Boban Stojanović šutirao sa desne strane, ali je golman Partizana iz drugog puta uspeo da uhvati loptu. U poslednjim minutima prvog poluvremena prilike za goste su propustili Ivan Obradović i Moreira.

Ekipe su u drugom poluvremenu zaigrale borbenije, što je dovelo do koškanja između Bobana Dmitrovića i Dijare, ali je sudija Vlado Glođović uspeo da smiri situaciju.

Fudbaler Borca Marko Mugoša imao je odličnu priliku u 63. minutu, kada je prošao po desnoj strani, ali je golman Partizana ponovo uspešno intervenisao.

Nakon toga Partizan je još jednom zapretio, Nemanja Tomić je dodao do Dijare, ali je napadač sa pet metara šutirao preko gola.

Fudbaleri Borca su od primljenog gola krenuli sa borbenijom igrom, izveli su nekoliko kornera, a u 72. minutu tražili su jedanaesterac, kada je posle kornera lopta u ruku pogodila Ljubomira Fejsu, ali sudija je dosudio novi korner.

Do kraja meča ekipe nisu imale ozbiljnije prilike za gol.

Partizan je na današnjoj utakmici igrao bez kapitena Nenada Đorđevića, Ivana Stevanovića i Antonela Žuke, a priliku su dobili Marko Jovanović, Radosav Petrović, Rajko Brežancić i u završnici Brazilac Vašington.

U sledećem, 28. kolu, koje se igra narednog vikenda, Partizan će ugostiti OFK Beograd, dok će Borac igrati kao gost protiv Crvene zvezde.

Partizan sada ima 65 bodova, 16 više od drugoplasirane Vojvodine i ukoliko u nedelju pobedi "romantičatre" odbraniće titulu šampiona Srbije. Fudbaleri Borca nalaze se na šestom mestu superligaške tabele sa 33 osvojena boda.