Partizan bez Lige šampiona

Prvi meč na domaćem terenu u Razgradu Ludogorec je prošle nedelje dobio rezultatom 2:1.

Fudbaleri prvaka Srbije takmičenje nastavljaju u baražu za Ligu Evrope.
Večerašnji meč odigran je pred oko 25.000 gledalaca na stadionu Partizana u Humskoj, a sudio je Irac Alan Keli.

Strelac: Zlatinski 88. minutu iz penala.

Žuti kartoni: Ostojić, Obradović, Ninković (Partizan), Zlatinski, Fabio, Bezjak (Ludogorec).

Crveni karton: Gulan (Partizan) u 87. minutu.

PARTIZAN: Lukač (od 44. Živković), Obradović, Ostojić, Ivanov, Gulan, Đemba-Đemba, Marković, Ilić (od 68. Šćepović), Ninković, Grbić (od 81. Luka), Mitrović.

LUDOGOREC: Stojanov, Mantilja, Barte, Minev, Žunior, Zlatinski, Dijakov, Marselinjo (od 64. Fabio), Stojanov (od 54. Abalo), Aleksandrov, Bezjak.

Partizan nije uspeo da nastavi borbu za Ligu šampiona, a sreću će morati da potraži u baražu za “utešno” takmkičenje, Ligu Evrope.

Crno-beli su, ruku na srce, večeras odigrali bolje nego pre šest dana u Bugarskoj, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne još jedan poraz od Ludogoreca.

Utisak je, međutim, da je šampion Srbije svoju šansu u velikoj meri prokockao u prvom meču u Razgradu.

Izabranici Vuka Rašovića večeras su imali terensku inicijativu tokom većeg dela meča, ali im je nedostajala završnica.

Kazna za takvu igru stigla je u samoj završnici meča, kada je posle prekršaja Nikole Gulana nad Romanom Bezjakom, Hristo Zlatinski pogodio sa “kreča”.

Dve najbolje prilike za Partizan propustili su Aleksandar Mitrović u 73. i Nikola Ninković dva minuta kasnije. Doduše, mogao je i Marko Šćepović u nadoknadi da se upiše u strelce, ali je tada već bilo kasno.

Partizan je i u prvom poluvremenu propustio dve veome dobre prilike da “načne” goste.

Prvo je u šestom minutu Ivan Ivanov, posle kornera, “makazicama” šutirao preko gola, a onda je u 33. minutu blizu cilja bio i Saša Marković.

Na drugoj strani, Bugari su u 11. minutu mogli do vođstva, ali je Milan Obradović u poslednjem trenutku intervenisao ispred Ivana Stojanova.

Uoči početka utakmice publika je aplauzom pozdravila košarkaše Partizana, kao i selektora šampiona Evrope, omladinske fudbalske reprezentacije Srbije Ljubinka Drulovića.

Ipak, najveće ovacije dobio je najtrofejniji trener u istoriji košarkaškog kluba Partizan Duško Vujošević.

Po završetku utakmice, uprkos porazu, navijaci Partizana su ekipu pozdravili pesmom, dok su od uprave kluba tražili ostavke.

Žreb za mečeve baraža za Ligu Evrope biće održan u petak u sedistu Evropske fudbalske unije (UEFA) u Nionu.