Sebastijan Fetel najbrži u Monci

Fetel je iskoristio pol-poziciju, od početka trke je bio u vođstvu i sigurnom vožnjom došao do šeste pobede u sezoni.

Trostruki uzastopni svetski šampion je trku završio za jedan sat, 18 minuta, 33 sekunde i 352 stotinke. Fetel je tako ostvario 32. pobedu u karijeri, čime se izjednačio s Fernandom Alonsom.

Drugo mesto zauzeo je upravo vozač Ferarija Alonso, koji je za pobednikom zaostao skoro 5,5 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao vozač Red Bula Mark Veber sa zaostatkom od 6,3 sekunde za pobednikom.

Vozač Ferarija Felipe Masa trku je završio na četvrtom mestu, Niko Hulkenberg iz Zaubera na petom, a šeti je bio Niko Rozberg iz Mercedesa.

Bodove su još osvojili vozač ekipe Toro Roso Danijel Rikardo, Roman Grožan iz Lotusa, Luis Hamilton iz Mercedesa i Dženson Baton iz Meklarena.

Fetel je krenuo sa pol pozicije, dobro je startovao i do kraja sačuvao vođstvo. Dobro je krenuo i Masa i sa petog došao na drugo mesto.

Trostruki uzastopni prvak sveta je uvećavao prednost, a iza njega borbu za drugo mesto vodili su Masa i Alonso, koji je, ipak, uspeo da pretekne Brazilca u osmom krugu.

Od polovine trke vodeći vozači su počeli da odlaze u boks, a kada su se vratili na stazu, Fetel je zadržao prvo mesto, ispred Alonsa, Vebera, Mase i Hamiltona. Britanac je u tim trenucima dobro vozio, ali je u 39. krugu pozvan u boks zbog kvara na radio vezi, pa se na stazu vratio kao 14. iza Kimija Raikonena.

Upravo su Hamilton i Raikonen do kraja trke vodili veliku borbu i to za 11. mesto. Britanac je bio uspešniji, pa je trku dugu 53 kruga završio na devetom mestu.

Fetel je sa 222 osvojena boda uvećao prednost u generalnom plasmanu na 53 boda u odnosu na drugoplasiranog Alonsa. Treći je Hamilton sa 141 bodom, a četvrti Raikonen sa 134 boda.

U konkurenciji konstruktora Red Bul je uvećao prednost, ima 352 boda, Ferari je sakupio 248, a Mercedes 245 bodova.

Naredna trka u šampionatu Formule jedan vozi se 22. septembra za Veliku nagradu Singapura.