Vigan porazio Čelsi, Mančester junajted prvi

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Čelsija neočekivano su izgubili na gostovanju Viganu sa 1:3 i u sedmom kolu engleskog prvenstva pretrpeli prvi poraz ove sezone.

Odlučujući momenat dogodio se u 53. minutu, pri rezultatu 1:1, kada je golman Čelsija Petr Čeh u svom kaznenom prostoru oborio napadača Vigana Uga Rodaljega, skrivio penal i dobio crveni karton. Rodaljego je sa penala domaćima doneo vođstvo od 2:1, a do kraja meča Paul Šarner je postigao još jedan gol.

Poraz dosadašnjeg lidera Premijer lige iskoristio je aktuelni šampion Mančester junajted, koji je posle pobede na gostovanju Stouku od 2:0 izbio na prvo mesto na tabeli zbog bolje gol razlike od Čelsija.

Strelci za Mančester, koji kao i Čelsi ima 18 bodova, bili su Dimitar Berbatov i Džo O'Šej.

Treći na tabeli je sa 15 bodova Liverpul, koji je bio ubedljiv u susretu sa Hal Sitijem i pobedio sa 6:1. Het-trik za crvene postigao je Fernando Tores, Rajan Babel je postigao još dva gola, dok je kapiten Liverpula Stiven Džerard jednom loptu smestio u mrežu Hala.

Najefikasniji igrač večeri, ipak, bio je Robi Kin, koji je u pobedi Totenhema nad Barnlijem od 5:0 postigao četiri gola. Strelac za Totenhem, koji je izbio na četvrto mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i Liverpul, bio je i Džermejn Dženas.

Tri boda manje imaju Mančester Siti, koji će u ponedeljak biti domaćin Vest Hemu, Arsenal, koji je golom Robina van Persija u gostima pobedio Fulam, i Aston Vila, koja je izgubila na gostovanju Blekburnu sa 1:2, iako je preko Gabrijela Agbolahora prva stigla do gola.

Aston Vili nije pomoglo ni isključenje protivničkog igrača Vinčenca Grele u 69. minutu, pošto je pobednički gol za Blekburn u 89. minutu postigao Dejvid Dan.

Pobedu u gostima ostvario je i Bolton, koji je savladao Birmingem Siti sa 2:1. Everton je ranije danas sa 1:0 savladao Portsmut, koji u dosadašnjih sedam kola još nije zabeležio pobedu.

Rezultati i tabela utakmica sedmog kola fudbalskog prvenstva Engleske.

Portsmut - Everton 0:1
Birmingem Siti - Bolton 1:2
Blekburn - Aston Vila 2:1
Liverpul - Hal Siti 6:1
Stouk Siti - Mančester junajted 0:2
Totenhem - Barnli 5:0
Vigan - Čelsi 3:1
Fulam - Arsenal 0:1