FMP izgubio od Zagreba

BEOGRAD, 24. oktobra 2009. (Beta) - Košarkaši FMP-a izgubili su u Železniku od ekipe Zagreba sa 81:86 (15:17, 13:19 22:27, 31:23) i u četvrtom kolu Jadranske lige pretrepeli drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u timu pantera bili su Filip Čović i Andrija Milutinović sa po 20 poena, dok je Miroslav Raduljica ubacio 18.

Najzaslužniji za pobedu gostiju iz Zagreba bio je Damir Mulaomerović, koji je postigao 18 poena, uključujući i nekoliko izuzetno bitnih u samoj završnici meča. Krunoslav Simon je dodao 17 poena i imao 10 skokova za hrvatski tim.

FMP je utakmicu izgubio pre svega zbog loše igra u drugoj i trećoj četvrtini što je Zagreb iskoristio i u nekoliko navrata imao i više od 15 poena prednosti.

Najubedljivije vođstvo gosti su imali u finišu treće četvrtine kada su posle trojke Mulaomerović poveli sa 61:44.

FMP je, ipak, u četvrtoj deonici uspeo da se vrati u meč i posle trojke Milutinovića protivniku priđe na 75:78.

Mulaomerović je tada postigao tri poena sa slobodnih bacanja za Zagreb, Milutinović je ponovo pogodio trojku, da bi večeras najefikasniji igrač gostiju novim poenima odbio i taj napad "pantera".

Milutinović je i trećom uzastopnom trojkom FMP doveo na svega dva poena zaostatka (81:83), ali su Filip Bašljan i Nikola Prkačin u penal završnici pogodili tri slobodna bacanja, pa je Zagreb stigao do treće pobede u Jadranskoj ligi.

FMP, čiji je duel sa Partizanom u prvom kolu sezone odložen, do sada je ostvario samo jednu pobedu.

KK FMP – KK ZAGREB 81:86 (15:17, 13:19, 22:27, 31:23)

FMP:Čović 20, Stamenković, Raduljica 18, Protić 1, Musli 2, Labović, Jeremić 10, Samardžiski 8, Radetić, Dimić, Milutinović 20, Marković 2

ZAGREB: Tomić 17, Mašić, Simon 17, Prkačin 4, Garma, Dijan, Bašljan 9, Barać 2, Štimac 12, Žorić 7, Mulaomerović 18, Krstić