Mančester junajted pobedio Liverpul

BEOGRAD, 21. marta 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Liverpul sa 2:1, u utakmici 31. kola engleskog prvenstva i vratili se na prvo mesto u Premijer ligi.

Mančester je, posle četvrte uzastopne pobede u prvenstvu, prvi sa 69 bodova i ima dva više od Arsenala i pet više od Čelsija, koji ima dve utakmice manje.

Fudbaleri Liverpula su peti sa 51 bodom i imaju četiri manje od četvrtoplasiranog Totenhema.

Liverpul je poveo golom Fernanda Toresa u petom minutu. Španac je na sredini terena osvojio loptu, dodao do Stivena Džerarda, koji je prosledio do Dirka Kojta. Holanđanin je zatim pronašao Toresa, koji je neometan savladao golmana domaćih. To je bio 16. gol Toresa na 20 prvenstvenih utakmica.

Mančester je izjednačio posle šest minuta golom Vejna Runija iz jedanaesterca. Havijer Maskerano oborio je Valensiju na ivici šesnaesterca, ali je sudija Hauard Veb, ipak, dosudio penal za Junajted.

Runijev šut prvo je odbranio golman Hose Reina, ali je lopta ponovo došla do napadača Mančestera, koji je u drugom pokušaju bio uspešniji. On je ove sezone postigao 33 gola u svim takmičenjima.

Posle toga se igralo uglavnom na sredini terena i ekipe nisu uspele da naprave ozbiljniju priliku za gol.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Ji Sun Park, posle dodavanja Runija, ali je reprezentativac Južne Koreje šutirao pravo u golmana Liverpula.

U sledećoj ozbiljnijoj akciji aktuelni šampion Engleske je poveo. Runi je dodao do Darena Flečera na desnoj strani, on je dobro centrirao do Parka, koji je glavom savladao Reinu.

Trener Liverpula je izmenama pokušao da promeni nešto u igri svog tima, umesto Kojta, Maksija Rodrigesa i Lukasa Leive uveo je Alberta Akvilanija, Rajana Babela i Jusija Benajuna, ali nije bilo ozbiljnijih prilika.

Najbolju šansu za izjednačenje Liverpul je imao u 90. minutu. Prvo je Tores loše zahvatio loptu, koja je zatim došla do Benajuna, ali on je loše šutirao, pa je goman Edvin van der Sar lako uhvatio loptu.

U ekipu Mančestera, posle višenedeljne pauze zbog povrede, vratio se Rajan Gigs. On je u 79. minutu zamenio Nanija. Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta za Junajted.