Siti naneo prvi poraz Aston Vili

Golove za ekipu trenera Roberta Mančinija postigli su Mario Baloteli u 28, Adam Džonson u 47, Vinsent Kompani u 52. i Džejms Milner u 71. minutu, dok je strelac za goste bio Stefen Wornok u 65. minutu.

Siti sada ima dva boda više od gradskog rivala Mančester junajteda, koji je ranije danas igrao nerešeno 1:1 na gostovanju kod Liverpula.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov nije igrao za Mančester siti, ali je njegov saigrač iz nacionalnog tima Radosav Petrović proveo svih 90 minuta u timu Blekburna, u remiju sa Kvins Park Rendžersom od 1:1.

Domaćin je poveo golom Islanđanina Hejdara Helgusona u 16. minutu, ali su gosti izjednačili u 24. preko Kristofera Sambe.

Norvič je sa 3:1 pobedio gostujući Svonsi, dok je Stouk takođe kao domaćin sa 2:0 bio bolji od Fulama.

U duelu timova iz donjeg dela tabele, Bolton je u gostima pobedio Vigan sa 3:1.