Izgubili Bajern i Bajer

Hanover je došao u vođstvo golom Abdulajea iz penala, pošto je Filip Lam napravio veliku glupost oborivši u šesnaestercu Stivena Čerundola.Siguran izvođač penala bio je Abdulaje, a nedugo zatim Džerom Boateng dobio je direktni crveni karton, zbog udaranja fizioterapeuta Hanovera.

Početkom drugog poluvremena Luis Gustavo postigao je autogol, Kristijan Pander opalio je po lopti sa nešto više od 20 metara. Ona verovatno ne bi završila u mreži da na putu do gola nije zakačila Bajernovog Brazilca Gustava i prevarila Nojera.

U 63. minutu Čerundolo je dobio crveni karton, a počasni gol za tim iz Minhena postigao je David Alaba.

U drugom meču dana Šalke je savladao Bajer Leverkuzen u gostima sa 1:0, a odlučujući pogodak dao je Džeferson Farfan u 82. minutu.