Portugal, Hrvatska, Češka i Irska na EP

Hrvatska je posle velike pobede od 3:0 u prvoj utakmici protiv Turske u revanšu lako došla do plasmana na EP pošto se druga utakmica završila bez golova.

Selektor Turske Gus Hidink na teren je poslao izmenjen sastav u odnosu na prvu utakmicu, a njegova reprezentacija napala je protivnika od starta.

POGLEDAJ FOTO GALERIJU: Hrvati, Portugalci, Česi i Irci na EP

Prvu priliku imao je napadač gostiju Kolin Kazim Ričards, ali je promašio kada je natrčao na loptu koja se posle šuta Umuta Buluta odbila o prečku.

Turci nisu stvorili posle toga nijednu veću šansu, a najbolje prilike za Hrvate propustili su Gordon Šildenfeld u 19, Luka Modrić u 30. i Ivan Rakitić u 67. minutu.

Česi su u Podgorici pobedili Crnu Goru sa 1:0 golom fudbalera Plzenja Petr Jiračeka u 81. minutu šutem sa desetak metara po zemlji i prošli dalje ukupnim rezultatom 3:0.
Prvo poluvreme proteklo je bez većih šansi, a Crnogorci su u drugom krenuli agresivnije na gol Petra Čeha, stvorili nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspeli da dođu do gola.

Napade Crne Gore iskoristio je vezni fudbaler gostiju Jiraček i u 81. minutu odlučio utakmicu.

Republika Irska odigrala je na svom terenu nerešeno 1:1 i ukupnim rezultatom 5:1 plasirala se na EP.

Irska je povela golom Stivena Vorda u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je napadač gostiju Konstantin Vasiljev u 57. minutu.

Irci su mogli do ubedljivije prednosti u prvom poluvremenu, ali je kapiten Robi Kin promašio nekoliko šansi.