Poraz Čelsija od Evertona, Anri spasilac

Gosti iz Londona gubili su od 70. minuta sa 1:0 pogotkom Džejmsa Meklina, ali je pet minuta kasnije izjednačio Aron Ramzi. Velšanin je ušao u igru samo tri minuta ranije umesto Pera Mertezakera.

Gol odluke postigao je najbolji strelac u istoriji Arsenala Tjeri Anri u 90. minutu utakmice.

Golove za pobedu Evertona protiv četvrtoplasiranog Čelsija postigli su Stiven Pijenar u 5. i Denis Strakualursi u 71. minutu.

Do pobede u gostima došli su još Norič, koji je sa 3:2 savladao Svonsi i Vigan, koji je sa 2:1 bio bolji od Boltona.

Blekburn je sa 3:2 na svom terenu pobedio Kvins park rendžers, a Srbije Radosav Petrović sve vreme je bio među rezervama domaćeg tima.

Fulam je sa 2:1 pobedio Stouk.

U derbiju engleskog fudbala Mančester junajted je ranije danas pobedio gostujući Liverpul sa 2:1. Dvostruki strelac za aktuelnog šampiona Premijer lige bio je Vejn Runi, dok je gol za Liverpul u finišu meča postigao Luis Suarez.