Lacio, Bešiktaš i Salcburg prošli dalje

0

Fudbaleri italijanskog Lacija, turskog Bešiktaša i austrijskog Salcburga obezbedili su plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa.

Najzanimljivije je bilo u Grupi F gde je Salcburgu bila neophodna pobeda da bi sačuvao drugo mesto.

Slovan je u Bratislavi poveo protiv Austrijanaca sa 2:0 golovima Mareka Lačnog, ali je Salcburg preokrenuo.

Golove za Salcburg postigli su Jakub Jančer iz penala, Leonardo, a Marijan Had je dao autogol za pobedu Austrijanaca od 3:2.

Pari Šen Žermen je pobedio na svom terenu španski Atletik iz Bilbaa.

Gosti su poveli golom Aurtenčea, a izjednačio je Havijer Pastore. Prednost Parižanima doneo je Matje Bodmer, a Dijego Lopez je izjednačio na 2:2.

PSŽ je mogao da povede u 84. minutu, ali je Nene promašio penal. Ipak, u sledećem napadu Francuzi su poveli autogolom Injiga Pereza.

Konačnih 4:2 za PSŽ postavio je Giljem Oro iz penala.

U Grupi E Bešiktaš je potvrdio prolaz u narednu fazu pobedom 3:1 protiv engleskog Stouka na svom terenu.

U drugom meču Grupe E Dinamo je u Kijevu igrao nerešeno 3:3 protiv izraelskog Makabija iz Tel Aviva.

U drugu fazu plasirao se i italijanski Lacio koji je u Rimu pobedio Sporting iz Lisabona sa 2:0 golovima Libora Kozaka i Đuzepea Skulija.

U drugom meču švajcarski Cirih je pobedio na svom terenu rumunsku ekipu Vasluj sa 2:0.

Rezultati utakmica Lige Evropa:

Grupa D:

Lacio – Sporting Lisabon 2:0
Cirih – Vasluj 2:0

Tabela:

1. Sporting Lisabon 6 4 0 2 8:4 12
2. Lacio 6 2 3 1 7:5 9
3. Vasluj 6 1 3 2 5:8 6
4. Cirih 6 1 2 3 5:8 5

Grupa E:

Bešiktas – Stouk 3:1
Dinamo Kijev – Makabi Tel Aviv 3:3

Tabela:

1. Stouk 6 3 2 1 10:7 11
2. Bešiktaš 6 4 0 2 13:7 12
3. Dinamo Kijev 6 1 4 1 7:7 7
4. Makabi Tel Aviv 6 0 2 4 8:17 2

Grupa F:

Pari Sen Žermen – Atletik Bilbao 4:2
Slovan Bratislava – Salcburg 2:3

Tabela:

1. Atletik Bilbao 6 4 1 1 11:10 13
2. Salcburg 6 3 1 2 11:8 10
3. PSŽ 6 3 1 2 8:6 10
4. Slovan Bratislava 6 0 1 5 4:11 1

Grupa J:

Mačabi Haifa – Šalke 0:3
Steaua – AEK Larnaka 3:1

Tabela:

1. Šalke 6 4 2 0 13:2 14
2. Steaua 6 2 2 2 9:11 8
3. Makabi Haifa 6 2 0 4 10:12 6
4. AEK Larnaka 6 1 2 3 4:11 5

Grupa K:

Fulham – Odenze 2:2
Visla Krakov – Tvente 2:1

Tabela:

1. Tvente 6 4 1 1 14:7 13
2. Visla 6 3 0 3 8:13 9
3. Fulam 6 2 2 2 9:6 8
4. Odenze 6 1 1 4 9:14 4

Grupa L:

Anderlećt – Lokomotiva Moskva 5:3
Šturm Grac – AEK 1:3

Tabela:

1. Anderleht 6 6 0 0 18:5 18
2. Lokomotiva 6 4 0 2 14:11 12
3. AEK 6 1 0 5 8:15 3
4. Šturm 6 1 0 5 5:14 3

Beta

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.