Rakočević srušio Barsu!

0

Derbi susret Grupe D između Sijene i Barselone pripao je domaćoj ekipi sa 77:74. Gostima iz Španije ovo je bio prvi poraz, pa je moskovski CSKA ostao jedini neporažen tim u prethodnih devet utakmica.

Najzaslužniji za pobedu oslabljene Sijene (igrala bez Mekejleba, Lavrinoviča i Kaukenasa) bio je srpski internacionalac Igor Rakočević koji je meč završio sa 21 poenom.

Rakočević je u poslednjih deset minuta, kada se utakmica lomila ubacio 13 poena, uključujući i poslednja dva slobodna bacanja.

U redovima Barselone briljirao je Erazem Lorbek sa 22 poena. Huan Karlos Navaro nije imao svoje veče, ubacio je samo osam koševa uz samo dva pogođena šuta iz igre (1/6 za dva, 1/4 za tri). Kosta Perović je za deset minuta imao učinak od pet poena i tri skoka.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su u Bambergu domaći Brose Basket sa 82:68, čime su došli do velike šanse da u poslednjem kolu Grupe B ostvare plasman među 16 najboljih ekipa Evrolige.

Litvanski klub sada ima isti učinak kao tim iz Bamberga – tri pobede i šest poraza, ali će u 10. kolu, 21. decembra, biti domaćin poslednjeplasiranom Zagrebu, dok Nemci gostuju u Atini kod Panatinaikosa.

Izabranike srpskog trenera Aleksandra Trifunovića večeras su predvodili Soni Vims i Mantas Kalnietis sa po 14 poena, dok je Marko Popović dodao 13, a Tomas Delininkaitis 12. Paulius Jankunas imao je učinak od deset poena i čak 14 skokova.

Na suprotnoj strani, u ekipi Brose Basketa istakao se Predrag Šuput sa 16 poena, dok je Entoni Taker imao 12 skokova.

U meču Grupe C, u kojoj se takmiči beogradski Partizan, Makabi je u Tel Avivu bio bolji od Anadolu Efesa sa 96:57.

Rezultati utakmica Evrolige:

Grupa A:

Fenerbahče – Bilbao 70:80
Olimpijakos – Kantu 86:61
Kaha Laboral – Nansi 90:55

Tabela:

1. Kaha Laboral 5/4
2. Fenerbahče 5/4
3. Kantu 5/4
4. Olimpijakos 5/4
5. Bilbao 4/5
6. Nansi 3/6

Grupa B:

Brose Basket – Žalgiris 82:68
CSKA Moskva – Panatinaikos 91:75
Zagreb – Unikaha 67:82

Tabela:

1. CSKA Moskva 9/0
2. Panatinaikos 6/3
3. Unikaha 4/5
4. Brose Basket 3/6
5. Žalgiris 3/6
6. Zagreb 2/7

Grupa C:

Makabi – Anadolu Efes 96:57
Armani – Šarlroa 88:53
Real Madrid – Partizan 101:83

Tabela:

1. Real Madrid 7/2
2. Makabi 6/3
3. Anadolu Efes 5/4
4. Partizan 4/5
5. Armani 3/6
6. Šarlroa 2/7

Grupa D:

Uniks – Prokom 68:41
Sijena – Barselona 77:74
Galatasaraj – Olimpija 80:59

Tabela:

1. Barselona 8/1
2. Sijena 7/2
3. Uniks 6/3
4. Galatasaraj 4/5
5. Olimpija 1/8
6. Prokom 1/8

Beta

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.