Srbija izgubila od Rumunije

U veoma izjednačenom meču Rumunija je desetak minuta pred kraj meča stekla prednost od četiri gola (24:20) što se pokazalo kao nedostižna prednost.

Prema ocenama izveštača, igrač utakmice bio je rumunski golman Jonut Čobanu, koji je imao 20 odbrana i jedan postignut gol kada je lobovao golmana Srbije.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Viorel Simiku sa sedam golova, dok su u srpskoj reprezentaciji najefikasniji bili Dalibor Čutura i Žarko Šešum sa po pet golova.

Srpskoj reprezentaciji sledi dva dana pauze, a pripreme za Evropsko prvenstvo, koje počinje 15. januara u Srbiji, nastavljaju 1. Januara u Staroj Pazovi.

Na poluvremenu utakmice održana je svečanost na kojoj du dodeljene nagrade najuspešnijim rukometašima u 2011. godini.

Po izboru Rukometnog saveza Srbije, za najbolju rukometašicu proglašena je Slađana Pop-Lazić iz ekipe Zaječara, najbolji rukometaš je reprezentativac Srbije Luka Mitrović iz Metaloplastike, a najbolji trener Aleksandar Brković iz Partizana.