Sijena bolja od Rome, Napoli pobedio Kjevo

Jedini gol na meču postigao je zamenik kapitena Sijene Emanuele Kalajo iz penala u 51. minutu.

Golman Sijene i reprezentacije Srbije Željko Brkić nije bio u protokolu za utakmicu.

U drugom večerašnjem meču, Napoli je na svom stadionu pobedio Kjevo sa 2:0.

Napoli je poveo pogotkom Migela Anhela Britosa u 15. minutu. Urugvajac je večeras debitovao za klub iz regije Kampanja posle prelaska iz Bolonje, a gol je postigao glavom posle kornera argentinskog reprezentativca Ezekila Lavecija.

Konačnih 2:0 postavio je najbolji strelac Napolija Edinson Kavani u 38. minutu iz penala koji je nad njim napravio golman gostiju Stefano Sorentino.

Sijena je zabeležila značajnu pobedu u borbi za opstanak i sada ima pet bodova više od Lečea, koji se nalazi na 18. mestu koje vodi u Seriju B i koji ima meč više.

Napoli je sedmi na tabeli Serije A sa 34 boda, jednim više od šestoplasirane Rome.